اذکار-ادعیه-مناجات♥ارتباط باخدا♥
 
قالب وبلاگ

سخني از جناب بهجت در باره اثر نماز اول وقت در تقرب به خداوند تعالي

آقای مصباح يزدي می گوید: مرحوم آیت الله بهجت از مرحوم آقای قاضی (ره) نقل می کردند که ایشان می فرمود:« اگر کسی نماز واجبش را اول وقت بخواند و به مقامات عالیه نرسد مرا لعن کند! و یا فرمودند: به صورت من تف بیندازد. » اول وقت سرّعظیمی است « حافظوا علی الصلوات: در انجام نمازها کوشا باشید»خود یک نکته ای است غیر از « أقیموا الصلوة: و نماز را بپا دارید. »و همچنین که نماز گزار اهتمام داشته باشد و مقید باشد که نماز را اول وقت بخواند فی حدّ نفسه آثار زیادی دارد، هر چند حضور قلب هم نباشد.

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]

به جهت دوری اجنه از خانه ای که در آن  به آزار و اذیت انسانها می پردازندچه باید کرد؟ 

*مدام سوره جن رابخواند که امام صادق علیه السلام  فرموده هر که این سوره را بسیار بخواند تا دردنیا باشداز شر جنیان وسحروکید خلق ایمن باشد وکسی نتواند بااوضرر بزندودرآخرت با پیامبر و اهل بیت اوباشد و...

*حرز ابو دجانه را بنویسند وبه سر در خانه یا دیوار رو به قبله جایی که بی احترامی نشود آویزان کندواگر نمیشود در جایی از خانه نگه داری کند و اگر افراد را هم اذیت میکنند این حزر را نوشته البته با شرایط نوشتن که اهدا صلوات وغیره و باخود دارند.

برای حفاضت از جن زده آیه یا معشر الجن (از سوره الرحمن)را تا آخر سوره بنویسدو آیه الکرسی را تا آخرفیها خالدون  را دور آن بنویسید و بر جن زده بیاویزند به او اذیت نمی رساند.

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
روايت است که حضرت رسول صل الله علیه واله فرمودند: ه کس که هر وقت اين دعا را بخواند چنان باشد که: 360 حج کرده باشد و 360 ختم قرآن خوانده باشد. 360 بنده آزاد کرده باشد و 360 دينار صدقه داده باشد و 360 اندوهگين را از غم رهایي بخشد . چون حضرت رسول صل الله علیه واله  اين کلام را فرمود جبرئيل در رسيد و گفت يا رسول الله هر بنده از بندگان خدا و هر امتي از امتان تو که اين دعا را در عمر خود يکبار بخواند، يا محمد بحرمت و جلال خودم قسم او را هفت چيز بدهم: اول فقر و درويشي را از وي بردارم، دوم از سوال نکيرين ايمن گردانم، سوم از پل صراط بگذرد، چهارم از مرگ مفاجاه نگاه دارم، پنجم دوزخ را بر وي حرام گردانم، ششم از تنگي قبر نگهدارم، هفتم از غضب سلطان و ظالم حفظ فرمايم.

 لا إله الا الله الجليل الجبار،لا إله الا الله الواحد القهار،لا إله الا الله العزيز الغفار،لا إله الا الله الکريم الستار ، لا إله الا الله الکبير المتعال،لا إله الا الله وحده لا شريک له إلهاً واحداً رباً و شاهداً احداً صمداً و نحن له مسلمون ، لا إله الا الله وحده لا شريک له إلهاً واحداً رباً و شاهداً احداً صمداً و نحن له عابدون،لا إله الا الله وحده لا شريک له إلهاً واحداً رباً و شاهداً احداً صمداً و نحن له قانتون،لا إله الا الله وحده لا شريک له إلهاً واحداً رباً و شاهداً احداً صمداً و نحن له صابرون،لا إله الا الله محمداً رسول الله صلي الله عليه و آله و سلم و عليٍّ عليه السلام ولي الله ، اللهم  إليک وجهت وجـهي و إليک فَـــــوضتٌ أمـــري و عليک توکلــت يا أرحــــم الراحــمين.

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]

اعمالي براي فروش خانه

براي فروش خانه ايه 10 سوره كهف(ربنا اتنا من لدنك رحمة وهيي...) را بركاغذ بنويسد و در خانه اويزان كندجايي كه بي احترامي نشود وپايشان راجلوي آن دراز نكنند هرچند كه آيه بالا تر ازكف پا باشد بازهم بي احترامي است

 هر روز70 مرتبه سوره زلزال را با وضو رو به قبله با توجه به معني بخوانند و از دور يا نزديك به طرف خانه فوت كند

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]

اگر کسی این اسم (یا من هو العزیز المنیع الغالب)را بسیار خواند و یا بنویسد و یا با خود داشته باشد در میان خلایق عزیز و مکرم گردد و دیگر ذلیل نشود و اگر این اسم را بر نگین زرین نقش کند و بموم پاک مهر بگیرد هفت نوبت و به آب باران اندازد و 63 مرتبه این اسم را بخواند غمگین نمی شود و درویش نشود و از عالم غیب در های بسته بر او گشاده شود و در پیش همه عزیز شود و هیچکس با وی دشمنی نمیکند و دعوت این اسم چنان است که مدت 25 روز حیوانی نخورد و هر روز 3200 مرتبه بخواند از سر اعتقاد و با تمام دل و جان با خدا راز و نیاز کند و بعد از ان حاجت خود را بخواند و بر او چند سر از عالم غیب اشکار شود

           

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
برای اینکه علم کیمیا را به انسان القا کنند و این فیض را نصیب او نمایند راههای زیادی وجود دارد.یکی از ساده ترین راهها به شرط خلوص نیت و اینکه از این علم درست استفاده کند این است:بعد از نماز صبح ۹۴ مرتبه یا غنی بگوید که بعد از مدتی انشاء الله به وی افاضه خواهد شد.

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
در جایی دیدم اگر این ذکر را که از مجربات است انجام دهیدُ حتماْ چیزی از عالم غیب به شما می رسد و روزی تان افزایش می یابد.سه شب متوالیُ با طهارت هنگام خواب ۴۰ مرتبه سوره قدر را بخوانید.

انشاء الله که به حاجت خود خواهید رسید

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
در کتاب مفاتیح الجنان نوشته:بعد از خواندن فرایض یا همان نمازهای واجب، و قبل از اینکه پاهای خود را از حالت تشهد حرکت دهی، سه مرتبه این ذکر شریفه را بگویی، هفتاد گناه از تو بخشیده خواهد شد و در صورت مداومت بر این ذکر گناهان والدین تو و گناه کبیره تو نیز بخشیده می شود  إنشاء الله

أستغفر الله الذی لا أله إلا هو الحی القیوم ذوالجلال والاکرام و أتوب ألیه.

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
هر کس بیکار بماند و شغلی نداشته باشد ، بعد از استحمام وپوشیدن لباس پاکیزه ، وضو بگیرد ،رو به قبله  بنشیند و سوره (یوسف) علیه السلام را بنویسد و هنگام شب از خانه خارج گشته و انرا(سوره یوسف) در شکاف دیواری پنهان کند و موقع برگشتن پشت سر خودرا نگاه نکند ، چند روز بعد او را برای شغلی دعوت میکنند و مشغول به کار می گردد.

البته فتوکپی اثر ندارد و باید حتما نوشته شود

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
*سوره ناس را اگر سه مرتبه بخوانید، در هنگامی که افکار عجیب و غریب به ذهنتان می رسید، می تواند خاطر شما را سالم کند و شما را رها کند.

* سوره کوثر رااگر ۹ مرتبه بجهت دور شدن شخصی به شما بخوانید، کارساز است (والله اعمل)

می گویند که اگر در گوش خوابیده، سه مرتبه آیه وجعلنا من بین أیدیهم... را بخوانید بیدار می شود.

بقیـــــــــــــــــه در


ادامه مطلب
[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
در شب چهارده ماه، روی کف دست راست بنویسید، "و کذلک نری ابراهیم ملکوت السموات والارض" و بعد دستتان را زیر گونه راست قرار داده و با طهارت و رو به قبله بخوابید.

در خواب کسی به شما، آنچه را که خواسته اید، می گوید.

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
هر كس چهل روز صبح بخواند خداوند ديدار حضرت مهدى عليه السلام را روزى او گرداند. (ان شاء اللّه )به اين صورت كه در چهل روز 17488 مرتبه به صورت زير هر روز 360 مرتبه به غير از روزهاى دهم ، بيستم و سيم و چهلم كه اين چهار روز روزى 1132 مرتبه دعاى فوق را بايد بخواند تحت شرايط زير:

بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
از جمله اسماء حسنای الهی نام مقدس "الودود" می باشد.امام رضا (ع) می فرمایند، هر کس در روز جمعه از جهت الفت بین زن و شوهر بر هزار و یک مویز (شبیه کشمش) یا بر طعام بخواند و هر دو بخورند، دوستی و موانست یابند. (بحر الغرائب، ص۱۰۵)

یکی از بزرگان فرموده که اگر کسی دشمنی قوی یا جمعی دشمن شخصی باشند، به جهت دفع آن دشمن بزرگ چهل روز به عدد کبیر این اسم (۲۰) مداومت نماید آن دشمن محب و مهربان او می گردد. أنشا الله.

جهت باز شدن تمام گره ها و رفع مشکلات در هر روز ۷۷ بار ذکر الودود خوانده شده است.

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]

خواص اسم مبارک و جلاله المُقیت

*امام رضا فرموده اند: هر کس این اسم را هفت بار بر آب روان یا آب باران بخواند و طفل بدخویی بخوردُ خوش خوی گردد و خوش دهن.
*مداومت بر اسم المقیت برای توسعه رزق نافع است.
*برای برآمدن حاجات، این اسم را بر کوزه خالی نوشته و آن را پر از آب کنند و بخورند که مقاصد و مطالب بر می آید و مجرب است.
*به جهت شفا پیدا کردن مریضی که مایوس از زندگی است اسم المقیت را به تعدادی که امکان دارد در ظرفی نوشته، روی آن آب ریخته و به مریض بخورانند.
*به جهت وسعت رزق در شبانه روز ۵۵ بار خوانده شود.

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
امام صادق (ع ) فرمودند: کسى که بشنود مؤ ذن مى گوید: اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله سپس به خاطر تصدیق این کلام و به خاطر پاداش خداوند بگوید:

 و انا اشهد ان لا اله الا الله و ان محمدا رسول الله ، اکتفى بهما عن کل من ابى و جحد و اعین بهما من اقر و شهد

 با این دو گواهى بى نیازى مى جویم از هر کسى که - از گفتن این شهادتها - امتناع کرد و - وجود خدا و رسالت پیامبر (ص ) را - انکار کرد و یارى مى کنم به این دو گواهى کسانى را که اقرار کردند و گواهى دادند) خدا به عدد کسانى که انکار کرده و گواهى نداده اند و به عدد کسانى که اقرار کرده و گواهى داده اند او را مى آمرزد

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
رسول خدا (ص ) فرمودند: هرکس که بگوید

 رضیت بالله ربا و بالاسلام دینا و بمحمد رسولا و باهل بیته اولیاء

 (از نظر پروردگارى به خدا و از نظر دین به اسلام و از نظر فرستاده شدگان به حضرت محمد (ص ) و از نظر سرپرستى به اهل بیت او (ع ) راضى شدم )

به عهده خداوند است که در روز قیامت او را راضى کند.

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
اما دعاهاى اين سجده بسيار است و آسانترين آنها اين چند مورد است.اول:به سند معتبر از حضرت رضا عليه السّلام روايت شده:اگر ميخواهى صد مرتبه شكرا شكرا بگو و اگر مى‏خواهى صدر مرتبه عفوا عفوا.در«عيون اخبار الرضا»از رجاء بن ابى الضّحاك روايت كرده كه حضرت رضا عليه السّلام در راه خراسان،هرگاه از تعقيب نماز ظهر فارغ‏ ميشدند صد مرتبه در سجده ميگفتند شكرا للّه و چون از تعقيب نماز عصر فارغ ميشدند،صد مرتبه مى‏گفتند حمدا للّه

دوم:شيخ كلينى به سند معتبر از حضرت صادق عليه السّلام روايت كرده:نزديكترين احوال بنده به خداى تعالى هنگامى است كه در سجده باشد و خداى خود را بخواند.چون به سجده روى بگو:
يا رَبَّ الاَْرْبابِ وَيا مَلِكَ الْمُلُوكِ وَيا سَيِّدَ السّاداتِ وَيا جَبّارَ الْجَبابِرَةِ وَيا اِلهَ الاْلِهَةِ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍسپس حاجت خود را بخواه.آنگاه بگو:فَاِنّى عَبْدُكَ ناصِيَتى فى قَبْضَتِكَ

بقیه در


ادامه مطلب
[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
سيّد ابن طاووس به سند معتبر،از جميل بن درّاج روايت‏ كرده:مردى خدمت امام صادق عليه السّلام آمد و گفت:اى مولاى من سنّ و سالم بالا رفته،و خويشانم رمرده‏اند،و مونسى‏ ندارم،مى‏ترسم مرا هم مرگ دريابد،حضرت فرمود:برادران مؤمن صالح،براى انس گرفتن از نزديكان بهترند،و اگر طولانى‏ شدن عمر خود و خويشان و دوستان را خواهى،اين دعا را پس از هر نماز بخوان.

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ اَللّهُمَّ اِنَّ رَسُولَكَ الصّادِقَ الْمُصَدَّقَ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَآلِهِ قالَ اِنَّكَ قُلْتَ ما تَرَدَّدْتُ فى شَىْءٍ اَ نَا فاعِلُهُ كَتَرَدُّدى فى قَبْضِ رُوحِ عَبْدِىَ الْمُؤْمِنِ يَكْرَهُ الْمَوْتَ وَاَكْرَهُ مَسآئَتَهُ اَللّهُمَّ فَصَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجَّلْ لِوَلِيِّكَ الْفَرَجَ وَالْعافِيَةَ وَالنَّصْرَ وَلا تَسُؤْنى فى نَفْسى وَلا فى اَحَدٍ مِنْ اَحِبَّتى

و اگر خواهى يك‏ يك از دوستان خود را نام ببر و بگو:«و لا فى فلان و لا فى فلان»راوى گفت:چون بر اين دعا مداومت كردم،چندان عمر يافته‏ام كه از زندگانى ملول و خسته شده‏ام،و اين دعا بسيار معتبر است.و در تمام كتابهاى دعا نقل شده

[ ] [ ] [ حکیــــــــم ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ